Valmistume puhkuseks
Pärast pikki kuid puhkuseta töötamist on selge, et tuleb puhata. Kuid Teil on tunne, et ei ole kuidagi võimalik tööd jätta, isegi mõneks päevaks on raske ära minna, mida siis rääkida kahest nädalast või isegi kuust. Leidke siiski aega puhkuseks, sest see onTeile vajalik normaalse töövõime säilitamiseks.
Mida tuleks teha, et puhkus oleks meeldiv ja et Te ei mõtleks pidevalt tööle, et kuidas nad seal ilma minuta hakkama saavad?, kas kõik on ikka korras? ega nad ometi minu asemele uut inimest ei otsi? ja et kolleegid ja alluvad ei tüütaks Teid pidevalt pisiasjadega. Vastasel korral hakkate selle asemel, et puhata ja meeldivalt aega veeta, mitu korda päevas oma e-posti vaatama ja võpatate iga kord kui mobiil heliseb.
Mingisugune side töökohaga jääb kindlasti, sellest ei oleb pääsu, kuid kuidas teha nii, et töö ei segaks puhkuserahu. Vana hea reegel ütleb, et meeldiva puhkuse eest tuleb hoolitseda varakult.
Mõni nädal enne puhkust hakake üles märkima aadresse, telefoninumbreid ja muud vajalikku infot, mille võiksite jätta oma kolleegidele, et nad saaksid ilma Teieta hakkama. Tehke endale nimekiri töödest, mis tuleb enne puhkust lõpetada. Vaadake üle need tööd, mille tähtaeg jääb Teie puhkuse sisse ja mõelge, milliseid probleeme kolleegidel võib tekkida nende tööde lõpetamisel. Ka ilma Teieta peab töö sujuma vastavalt graafikule. Selliselt toimides kindlustate endale rahuliku puhkuse ilma närviliste kõnedeta kolleegidelt ning väldite puhkuselt tulles konfrontatsiooni ja rahulolematust juhtkonna poolt.
Puhkusel olles ärge mõelge pidevalt tööle, kuid aeg-ajalt võite omal initsiatiivil helistada ja küsida kuidas läheb. Nii Teil kui ka kolleegidel on rahulikum, kui pühendate neile veidi aega. Et kolleegid Teid ise ei tülitaks, öelge neile millal kavatsete e-posti vaadata või kontorisse helistada. Nii on ka neil lihtsam küsimused ette valmistada ning oodata kui helistate või kirjale vastate. Võimalusel kasutage e-postil automaatvastust, mis informeerib, et olete puhkusel ja millal naasete tööle või olete kättesaadav.
Kui firma peab lõpetama ja üle andma mingi tähtsa töö, siis on parem sellele ajale puhkust mitte planeerida, sest Te ei suuda kõiki tekkida võivaid probleeme ette näha. Säästate nii enda kui ka kolleegide närve, kui planeerite puhkuse muulu ajale. Samuti ei ole otstarbekas planeerida puhkust ajale kohe peale töö üleandmise tähtaega. Võtke arvesse, et tähtajad võivad nihkuda hilisemale ajale, kuid juba ostetud soojamaatuusikut võib olla väga keeruline ümber vahetada. Lihtsam on kohe puhkus nädal või kaks hilisemale ajale edasi lükata.
Minnes puhkusele, kandke hoolt ka selle eest, et Teie lõpetamata tööd, millest on sõltuvad ka Teie kaastöötajate tööd, ei jääks kauaks seisma. Paluge mõnel kolleegil võtta endale need ülesanded, millest sõltub ka Teie kolleegide töö ja teavitage juhtkonda, kelle poole vajadusel pöörduda.
Ärge planeerige puhkuse-eelsetele päevadele liiga palju tööd. Tihti mööduvad viimased päevad enne puhkust deviisi all: “Praegu raban nagu jaksan, küll ma hiljem puhkan ja lõõgastun.” Selliselt toimides riskite sellega, et esimene osa puhkusest kulub väljamagamisele ja toibumisele. Organiseerige oma tegemised nii, et viimased tööpäevad enne puhkust ei oleks liiga väsitavad ja viimane tööpäev oleks võimsalik varem lõpetada.
Meeldivat puhkust!
Arutada artiklit foorumil
|