CVOK - Et töö Teid kiiremini leiaks
Logi sisse
E-post
Parool
Kui unustasid parooli
Registreerumine
OK
  
Statistika
Tööpakkumisi: 0
Kokku CV-sid: 17659
Otsing leheküljel
Otsi
Et töö Teid kiiremini leiaks
 Et uue töökoha otsimine ei veniks väga pikaks, oleks kasulik teada mõningaid peamisi tegureid, millele peab kindlasti tähelepanu pöörama. Töö otsimise võib jagada kaheks etapiks: töö otsimiseks ja vestluseks. Mõned lihtsad reeglid, mis aitavad Teil töö otsimisel märgatavalt aega kokku hoida.

       

Töö otsimine

Kui hakkate uut töökohta otsima, tuletage meelde kõik informatsiooniallikad, millest võiks Teil kasu olla. Ärge otsige tööpakkumisi ainult ajalahtedest ja tööpakkumiste internetilehekülgedelt, vaid paigutage ka enda resümee sinna. Küsige ka oma sugulastelt, sõpradelt ja tuttavatelt – võib-olla on neil mingit informatsiooni  tööpakkumistest, mis võiksid Teile huvi pakkuda. Mida suurem on inimeste ring, kes teavad Teie tööotsingutest, seda suurem on tõenäosus, et leiate sobiva töökoha võimalikult kiiresti.

   

Et leida firma, mis Teile tõesti sobiks, püüdke enne resümee ärasaatmist selle firma kohta võimalikult palju informatsiooni koguda: külastage firma kodulehekülge, küsige tuttavatelt, kas nad on sellest firmast midagi kuulnud, võib-olla on keegi seal töötanud. See oleks esmane infoallikas,

Sarnased artiklid:
Kuidas pidada palgaläbirääkimisi
Mida peab arvestama töökohta vahetades
7 sammu hästi vormistatud resümeeni
Kuidas töövestluseks riietuda
kust saada teavet tingimuste kohta selles firmas.

      

Ärge hakake kohe muretsema, kui Teid esimeses kohas, kuhu Te kandideerisite, tööle ei võetud. Praktika näitab, et töö otsimisele kulub keskmiselt kaks kuud kuni pool aastat. On väga harv juhus, kui juba esimesel katsel õnnestub leida sobiv töökoht.

    

Töövestlus

Kõigepealt vaadake üle oma resümee ja kaaskiri. Informatsioon ei tohi olla vananenud. Pöörake tähelepanu ka sellele, kuidas on Teie kui kandidaadi tugevad küljed välja toodud. Lugege oma resümeed ja kaaskirja tööandja seisukohalt ja mõelge, kuivõrd Teie kogemused ja kvalifikatsioon vastavad tema nõudmistele.

     

Töövestluseks valmistuge võimalikult tõsiselt. Mida rohkem teate firmast, kuhu lähete vestlusele, seda parem. Kindlasti külastage firma internetilehekülge, püüdke võimalikult rohkem teada saada fima tegevussfääri ja toodangu kohta ning olge valmis vastama ka üldistlaadi küsimustele. Tavaliselt tööandjad ei küsi ainult ise, vaid ootavad ka Teilt küsimusi. Ärge olge siis liiga tagasihoidlik, küsige julgelt. Mingil juhul ärge öelge, et Teil pole küsimusi. Koostage varakult väike nimekiri küsimustest, millised Te tahaksite tööandjale esitada ja esitage need küsimused, mida vestluse käigus ei puudutatud.

       

Ärge unustage, et riietus peab olema töövestluseks sobilik. Alati sobib kvaliteetsest riidest range kostüüm, korralik soeng ja tagasihoidlik meik.

     

Mitte mingil juhul ärge hilinege vestlusele. Olgu põhjused kui tahes tõsised, jätab hilinemine Teist negatiivse mulje. Parem tulge natuke varem ja oodake.

      

Töövestluse ajal püüdke rohkem kuulata, kui rääkida. Vastake ainult neile küsimustele, mis Teile esitatakse ja ärge muutke töövestlust pikaks aruandeks oma elust. Kui erutunud Te ka ei oleks kohtudes tööandjaga, jääge alati viisakaks. Peale töövestlust ärge tüüdake tööandjat sagedaste telefonikõnedega. Kui Teist ollakse huvitatud, siis helistatakse Teile kindlasti.

   


  

 Arutada artiklit foorumil

  

Tööpakkumiste otsing
Märksõna järgi või ID järgi
või
OK
Värsked tööpakkumised

MÄNGUD