Kas Teile sobib uus töökoht
Teil läks kõik hästi. Kõik vestlused on edukalt läbitud, uus ülemus tundub väga meeldiv ja heasoovlik, töötingimuste ja töötasuga olete täiesti rahul. On alanud esimene töönädal uuel kohal. Te tulete uude kollektiivi lootusega seal kaua töötada, kuid mõne aja pärast tekib tungiv soov asuda jälle tööotsinguile. Kahjuks võib ka nii juhtuda. Millele siis pöörata tähelepanu, et mitte raisata oma aega tööle, mis Teile üldse ei sobi ja ei tõota ka tulevikus midagi head.
Juhtub, et tööotsijad ilustavad oma resümeed, et rutem tööd leida, kuid ka tööandjad ei ole sageli kandidaadiga vestlusel lõpuni ausad, lootes rutem täita oluline vakants. Kui olete sattunud sellisesse olukorda, siis kõigepealt püüdke välja selgitada, kuivõrd reaalne olukord erineb sellest, mida Teile vestlusel kirjeldati. Juhul kui olulised erinevused puudutavad selliseid võtmeküsimusi nagu töötasu, töögraafik ja-tasu, siis ei ole ilmselt midagi head oodata ei sellisest tööst aga ka tööandjalt. Parem on sellisest firmast lahkuda.
Võib olla, et tingimused vastavad täiesti kirjeldatule ja olete kõigega rahul, kuid tulles tööle, tunnetekollektiivis mingit ebamugavust ja pinget. Sel juhul ei maksa lahkumisega kiirustada, kuna ilmselt on see esmane mulje, sest Teisse suhtutakse ettevaatlikult, nagu igasse uude inimesse ja aja jooksul olukord laheneb iseenesest.
Kuid pöörake tähelepanu sellele, kuidas juhtkond suhtleb alluvatega. Kui kollektiivis on rahutu atmosfäär, jäme ja üleolev suhtumine kaastöötajatesse, siis ei maksa arvata, et Teiega käitutakse teisiti. Heas firmas rajatakse suhted alati üksteisemõistmisele ja valitseb hea ning sõbralik õhkkond.
Firma üle aitab otsustada ka see, kui kaua Teie kolleegid seal on töötanud. Kui juba peale mõnda nädalat töötamist peetakse Teid staažikaks töötajaks, siis on selge, et keegi siin pikalt pidama ei ole jäänud. Uute töötajate tööle võtmine ja teiste lahkumine on peaaegu igapäevane rutiin. Siit võib järeldada, et vaevalt firma eriti hoolitseb oma töötajate eest ning võib-ollaTeilgi tekib varsti soov lahkuda.
Pange tähele, milline on tööandja suhtumine Teisse kui uude töötajasse. Uuele töökohale asumisel tuleb Teie käsutusse anda kõik tööks vajalik. Kui Te peate ise muretsema endale kõik tööks vajaliku – isegi vajalikud kantseleitarbed, siis tuleks mõelda sellise firma finantsolukorrale.
Tavaliselt püüab ülemus aidata uuel töötajal võimalikult kiiresti sulanduda kollektiivi, õpetada töö peensusi, et töötaja vilumused ja efektiivsus suureneksid võimalikult kiiresti. Kui esimesel päeval näidati Teile töökoht kätte ja peale seda ei tunne keegi Teie vastu huvi (ei pöördu Teie poole ei nõuannete ega ka küsimustega), siis räägib see hoolimatust suhtumisest töötajatesse. Kui tunnete kolleegide täielikku huvipuudust ja hoolimatust juba pikamat aega, siis maksab mõelda, kas on mõtet raisata oma teadmisi ja kogemusi firmas, kus neid ei vajata.
Et aru saada, kas uus töökoht sobib Teile või ei ja teha lõplik otsus – minna ära või jääda – võib kuluda päev, nädal või kuu. Igal juhul peab Teie otsus olema igati läbimõeldud, et hiljem mitte kahetseda emotsioonide mõjul tehtud lahkumisotsust või seda, et olete liiga kaua asjatult raisanud aega ja energiat.
Arutada artiklit foorumil
|