CVOK - Ärge töövestlusel seda kunagi rääkige
Logi sisse
E-post
Parool
Kui unustasid parooli
Registreerumine
OK
  
Statistika
Tööpakkumisi: 0
Kokku CV-sid: 17656
Otsing leheküljel
Otsi

Ärge töövestlusel seda kunagi rääkige 


Картинка 20 из 68470Muidugi on töövestlus tööotsijale stressirohke olukord ning närveerides võivad nii mõnedki vastused olla tööandja küsimustele antud kiirustades ja läbimõtlematult. Pidage meeles – töövestlus on eksam ja vastates tuleb olla tähelepanelik. Ainult üks vale vastus võib rikkuda hea mulje ja jätta Teid sellest tööst ilma.

  

Püüdke jätta endast hea mulje

                            

Isegi kui Teile tundub olevat väga isikupärane, et olete veidi laisk, Teil on harjumus hilineda, hommikul on raske ärgata ja Te kaotate kiiresti huvi alustatud tegevuse vastu, siis kindlasti ei ole seda vaja öelda esimesel vestlusel oma potentsiaalsele tööandjale. Need mõned armsad puudused, mis Teile tunduvad vähetähtsad, ei pruugi tööandjale, kes Teid esimest korda näeb ,sugugi sellistena tunduda. Seetõttu olge  väga tähelepanelik ja vastates palvele rääkida iseendast, möelge enne, mida tööandjale rääkida ja mis enda teada jätta.

  

Ärge rääkige halba oma endisest töökohast

                                                    


Sarnased artiklid:
Kuidas töövestluseks riietuda
Kuidas pidada palgaläbirääkimisi
7 sammu hästi vormistatud resümeeni
Kas Teile sobib uus töökoht

Kui raske Teil ka ei oleks olnud töötada oma endises või veel praeguses töökohas, kui rõhuv ei oleks atmosfäär kollektiivis ja kui ebakompetentne Teie ülemus ka ei oleks, siis Teid intervjueerival inimesel ei ole seda kindlasti vaja teada. Samuti ei ole vaja rääkida konfliktidest eelmises töökohas. Ärge unustage, et igal asjal on kaks külge ja pole sugugi kindel, et uue tööandja sümpaatia on Teie poolel. Kui Te ei suuda meenutada oma endisest töökohast midagi positiivset, siis hoiduge kommentaaridest ja jääge neutraalseks.

  

0lge positiivne

                                                      

Olete laiali saatnud paarkümmend resümeed ja pooltelt tööandjatelt ei saa Te isegi eitavat vastust. Majanduslik olukord on väga raske, kuid tööandjad esitavad kandidaatidele võimatuid nõudmisi ja Te otsite tööd juba mitu kuud. Kui Te aga hakkate seda töövestlusel kurtma, siis ilmselt jääte ka sellest kohast ilma. Kellelegi ei meeldi kuulata lugusid Teie kurvast saatusest ja veel enam võtta oma kollektiivi inimene, kellel on kõik halvasti. Seetõttu – kui halvad Teie asjad ka ei oleks, ärge rääkige seda potentsiaalsele tööandjale ja väga raskes olukorras kergendage oma südant parimatele sõpradele.

  

Ärge olge väga kategooriline

                                                                    

Kui vestluse käigus selgub, et esitatakse mingeid tingimusi, millest Teil ei olnud aimugi ja millised ei ole Teile vastuvõetavad, siis ärge kunagi kiirustage kuulutama, et see ei sobi kohe üldse. Teil on alati aega järele möelda, kaaluda kõiki tingimusi ja arutada hiljem neid tööandjaga. Võimalik, et pärast tulevad ilmsiks mõned meeldivad asjaolud, mis kaaluvad üles Teile mitte meeldinud tingimused. Seades kohe väga ranged raamid, võtate tööandjalt soovi Teile midagi pakkuda ja näitate end kompromissitu inimesena, kellega on raske asju ajada.

   

Pidage meeles, et töövestlus on esimene ja võib-olla ka ainus kohtumine potentsiaalse tööandjaga ja võimalus tõestada, et Teie olete kõigist pretendentidest kõige parem ja sobite antud töökohale kõige paremini. Seetõttu näidake end kõige paremast küljest. Tõestage, et Te pole ainult hea spetsialist, vaid jätke endast hea mulje ka vastates küsimustele õigesti.

    


  

 Arutada artiklit foorumil

Tööpakkumiste otsing
Märksõna järgi või ID järgi
või
OK
Värsked tööpakkumised

MÄNGUD